| |
| | | | | Naročite knjige Resnice je zmaga, Slovenci, Slovenske legende in znamenja, Slovenske domoljubne pesmi ter Kralj Samo. Za naročilo kliknite na to povezavo! |
|
|
|
|
|
Ali ste vedeli...?
da sta slovenska alpinista Andrej in Marija Štremfelj prvi zakonski par, ki je osvojil Everest? Na najvišji vrh sveta sta skupaj stopila 7. Vinotoka 1990.
|
|
13.09.2008
13. Kimavec 2008 - Kultura je bistvo naroda
Živeti kot samostojen, edinstven in samosvoj narod, nikdar v zgodovini ni bila enostavna naloga. Ljudje smo se že od prazgodovine naprej povezovali v združbe, prvotno z namenom preživetja, z namenom dobrega življenja, z namenom – obstajati in obstati.
Kot smo v naravi lahko priča nenehni borbi živali (ponavadi enakih vrst) za naravne dobrine (ozemlje, hrana, voda, …), smo prav tako dokaj hitro lahko bili priča podobnemu ravnanju človeških hord. Zametki kultur so preplavljali in osvajali ostale, šibkejše horde ali pa se za obstanek spopadali z močnejšimi. Nikoli in nikdar pa se človek ni brezbrižno prepuščal nameram tujcev, ki so hlastali po njegovem, saj je to zanj pomenilo konec obstoja.
Ker smo skozi zgodovino spremljali očitne nakane sovragov, željnih naše rodne grude, se dandanes, žal, premalo zavedamo tihe nevarnosti, ki preži na nas vse. Nevarnost raznaroditve se bliža kot ogromen val z morja. Dokler ne hrumi tik pred našimi ušesi, se zanj pač ne pobrigamo. Ko bo treščil ob nas, bo treščil neusmiljeno, odplaknil vse, kar je našega, za sabo pa pustil poplavo tujega.
Nekoč smo Slovenci bili bitke za lastno zemljo. Tujci so pritiskali z vseh smeri in poskušali uničiti slovenski narod.
To jim je skoraj uspelo. Okrnili so sestoj slovenskega prebivalstva, ga razredčili, odvzeli ozemlja, ki so nam bila najdražja, odvzeli so nam zemljo, ki je neizpodbitno bila, je in bo naša!
Velika nevarnost pa nam danes grozi ravno zato, ker take očitne nevarnosti ni več. Ni več pohodov trum vojakov na naše dežele, ni več očitnega uničevanja in prilaščanja neizpodbitno našega, pač pa se dandanašnje okupacije selijo na višjo, še zahrbtnejšo – duhovno raven.
V današnjih dneh nam pretijo nevarnosti razvrednotenja in pomena naše lastne kulture. To omogoča direktiva in zakonodaja vseh 'sodobno in miroljubno' usmerjenih držav in z druženj le-teh, s strani katerih prihajajo direktive o nakopičenem in ekstremnem priseljevanju ljudi drugih narodnosti, ki s seboj, vede ali nevede, prinašajo veliko nevarnosti, najsi gre za nevarnosti po fizičnem smislu (razbijanja s strani priseljencev nam niso tuja) ali pa za tisto še hujšo, kulturno, raven.
S koncentracijami priseljencev na samo določenih mestih namreč naša vlada daje odlične pogoje za razvoj, poveličevanje in neasimiliranje priseljencev oziroma priseljenskih skupnosti. Ljudje (vzemimo za primer Fužine – predel Ljubljane, glavnega mesta Republike Slovenije) se v takih okoljih ne prilagodijo življenju države, v kateri živijo, pač pa s svojim agresivnim obnašanjem, na vseh ravneh, povzročajo ogromno škodo slovenskemu narodu.
Na vsakem koraku smo lahko priča tem vplivom, to niso le prazne marnje. Če se preprosto sprehodimo skozi mesto, (žal) pogosto naletimo na osebo, ki ne bo govorila uradnega jezika Republike Slovenije, naletimo lahko na ljudi, ki bodo s svojimi prezirljivimi pogledi ob vrtenju lastne, narodne glasbe, vlekli v zgled premnoge, mlade in nevedne Slovence.
Proces socializacije je neizpodbitno najpomembnejši člen v verigi ohranjanja kulture. In nikdar v zgodovini človeštva še nismo bili priča čemu podobnemu. Še nikdar ni neko ljudstvo načrtno delovalo samo proti sebi, je pa res, da taka nevarnost še nikoli ni pretila na tak, prikrit in s tem še nevarnejši način.
V ZDDH smo mnenja, da mora vlada občutno močneje in bolje poskrbeti za vključitev priseljencev v družbo, postavi temeljne pogoje, ki bi omogočale ljudem začasno ali stalno bivališče v Sloveniji, dasiravno gre samo za sezonske delavce: znanje tekočega slovenskega jezika, osnovno poznavanje zgodovine Republike Slovenije, naselitev po področjih, koder bi se priseljenci imeli možnost naužiti lepot slovenske kulture, ipd. Mnogi štejejo priseljevanje tuje delovne sile v našo državo za koristno potezo, potezo, ki pospešuje naš razvoj in možnost razvijanja blagostanja. Redkokdo pa se zaveda osnovne težave, ki nastane v gospodarstvu, ko delovna sila bazira na sili, ki ni lastna in stabilna, pač pa spremenljiva in nezanesljiva. Gospodarstvo države, ki je odvisna od 'uvoza delovne sile' se začne razvijati v taki smeri, da zaradi ugodnejših plač izgublja ves svoj vrhunski kader. Ljudje se namreč več nočejo odločati za tako častne poklice, kot so denimo gradbeni delavci ali kmetje, pač pa se velika večina preusmeri v visoko specializacijo, ki sama po sebi pomeni odlično novico za državo, a kaj, ko se mnogi mladi in šolani odselijo v tujino in za lastno državo tako ne predstavljajo tistega, kar bi morali – možnost za pospešen napredek.
Zagovarjamo dejstvo, da samo država, ki lahko v celotnem gospodarstvu stoji na lastnih nogah, lahko preživi. Če preživi osnovni element naroda – narodova kultura, preživi narod. Če so vplivi na tega s katerekoli strani preveliki, sami pa ne naredimo nič, da bi jih zavrli, je narodova identiteta obsojena na propad. Pred tem si lahko vsi zatiskamo oči, a prav preziranje težav, ki trenutno pestijo slovenski narod, je najslabša izmed možnosti.
Ko je to potrebno, moramo stopiti skupaj ter izbrati pravo, jasno začrtano pot, ki nas bo popeljala v Slovencem naklonjeno prihodnost. Slovenija je država slovenskega naroda in sami imamo pravico izbrati pot po kateri bomo hodili.
Cene iz leta v leto drastično rastejo, državniki se tolčejo po prsih, kako sledimo Evropi. Seveda ji - v stroških življenja - nikakor pa ji ne sledimo v plačah. Ljudje delajo za golo preživetje iz meseca v mesec, medtem ko se peščica (tudi politikov) »valja« v velikih količinah denarja, vrednostnih papirjev in številnih nepremičninah ...
Ljubeči starši, ki garajo cele dneve, ne morejo svojim otrokom zadostiti niti osnovnih potreb, kaj šele njihovih želja. Zgarani in razočarani nad življenjem se vsakodnevno vračajo s služb.
Očitno nekaterim ni jasno, zakaj ljudje živimo v družbah. Ljudje smo ustvarili družbo v želji po stabilnosti, varnosti. Ob tem smo razvijali raznovrstno kulturo, ki se je prenašala iz roda v rod. Nekje na družbeni evoluciji se je razvila predstavniška demokracija, na neki točki smo uvedli davke. Zakaj? Za varnejši jutri, ne za razkošje in blišč peščice, ki odloča o usodi večine. Taista večina ima namreč v rokah moč, da po lastnih preferencah postavi in odstavi tistega, ki bo zanjo izvrševal oblast. Najvišji nosilec oblasti je ljudstvo – narod, vsi ostali »oblastniki« pa so dolžni narodu služiti.
Mnogi ljudje so prepričani, da s svojim glasom ne morejo ničesar spremeniti, a se motijo. V množini lahko s svojim glasom pomembno prispevajo za boljšo prihodnost. Slovenci smo Slovenija! Na naših plečih sloni odgovornost do naših otrok, da zanje zagotovimo dolgoročni obstoj slovenskega naroda. Le zedinjeni zmoremo vse, zato pozivamo vse, da se nam pridružite v podpori Stranki Slovenskega Naroda na letošnjih parlamentarnih volitvah.
|
blank |
|
|
|
|
|