| |
| | | | | Naročite knjige Resnice je zmaga, Slovenci, Slovenske legende in znamenja, Slovenske domoljubne pesmi ter Kralj Samo. Za naročilo kliknite na to povezavo! |
|
|
|
|
|
Ali ste vedeli...?
da je bilo ozemlje Slovenije in njeno prebivalstvo že pred drugo svetovno vojno močno izpostavljeno fašističnemu nasilju, in da je to sprožilo tudi prvi oboroženi upor proti naci-fašizmu na svetu? Ta boj je pričela slovenska ilegalna narodno-zavedna organizacija TIGR, ustanovljena 1924, ki se je borila proti raznarodovalnemu in političnemu terorju fašistične Italije na slovenskih ozemljih, ki jih je Italija zasedla po prvi svetovni vojni.
|
|
10.11.2009
10. Listopad 2009 - Velika prevara državljanov Republike Slovenije se nadaljuje, zato se udeležite prav vsakega referenduma ter odločno glasujte PROTI Arbitražnemu sporazumu!
Slovenska parlamentarna politika nadaljuje s sramotnim prepušèanjem nacionalnega ozemlja in morja Republike Slovenije sosednji državi Republiki Hrvaški. Maske politiènih akterjev padajo ena za drugo, napovedi Zveze DD Hervardi zapisane v prispevku »Osel gre samo enkrat na led«, pa se žal še naprej uresnièujejo.
Koalicija predsednika Vlade Boruta Pahorja skuša podpreti izdajalsko, protiustavno in protizakonito poèetje svojega vodje. A ker se po tihem boji, da bi bila v zgodovini zapisana kot (še) ena izmed proti-narodnih vlad, skuša zmanipulirati in znova prevarati državljane Republike Slovenije. Koalicijski manever razpisa posvetovalnega referenduma o Arbitražnem sporazumu, namreè predstavlja še veèjo sramoto, kot sam podpis Arbitražnega sporazuma. Vemo, da posvetovalni referendum ni zavezujoè (29. èlen ZRLI-UPB2: Državni zbor ni vezan na izid posvetovalnega referenduma.), tako sta v tem referendumskem predlogu skrita vsaj dva naslednja cilja vlade in koalicije.
Prvi cilj je razvrednotenje instituta ljudskega referenduma. Pri tem je potrebno opozoriti, da v zadnjih letih niti eden referendum ni bil speljan s strani državljanov, èe so že ti zanj dali pobudo. Vsi referendumi so bili speljani izkljuèno s strani slovenske parlamentarne politike. Že to dejstvo samo po sebi dovolj zgovorno kaže na protiustavno stanje v naši državi. Ljudski referendum je namreè temelj oziroma varovalo demokracije in predstavlja ustavno kategorijo. Žal v Republiki Sloveniji o demokraciji v resnici ni možno govoriti, za kar so enako odgovorne prav vse dosedanje slovenske parlamentarne stranke. Poleg njih je za tako stanje odgovorno tudi Ustavno sodišèe Republike Slovenije, ki se na ustavne pobude v zvezi z referendumi odziva ignorantsko, pristransko in politikantsko, pri èemer redno ogroža 3. èlen Ustave – v Sloveniji ima oblast ljudstvo.
Drugi cilj manevra koalicije je ustvarjanje zmede med državljani. Trenutno javno mnenje v Sloveniji je izrazito nenaklonjeno Arbitražnemu sporazumu in sicer nekako v razmerju 85% proti in 15% za. Pahor je obljubil vplivnim ljudem v tujini, v ZDA, EU in RH, da bo Slovenija omogoèila vstop Hrvaške v EU in tudi rešila mejno vprašanje med državama. Nobeden normalen politik v normalni državi, ne bi sprejel nobene politiène odloèitve, kateri bi nasprotovalo 85% državljanov. Resnici na ljubo se je popolnoma enaka situacija že primerila pri sprejemanju zakona o genetsko spremenjenih organizmih (GSO). Po javni raziskavi je bilo 85% vprašanih proti GSO v lastni obèini, nato pa so vrli parlamentarci s 85% veèino podprli vnos GSO v Republiko Slovenijo. Seveda vse to natanèno ve tudi Pahor. Zato se je odloèil zaigrati na najpodlejšo struno delitve državljanov na dva pola. Vprašanje nacionalnega pomena, kakršno dejansko mejno vprašanje je, skuša vladajoèa koalicija prenesti na nižji nivo medstranskarskih prepirov in interesov. Posledica tega poèetja naj bi bil padec visokega odstotka tistih, ki nasprotujejo Arbitražnemu sporazumu.
Ob tem je nujno potrebno spregovoriti nekaj besed tudi o ravnanju opozicije in nekaterih civilnodružbenih organizacij, ki sebe oznaèujejo kot domoljubne. Opozicija v vsaki normalni državi, bi izkoristila visoko podporo državljanov svojemu politiènemu stališèu. Javno mnenje v Sloveniji je trenutno - kar zadeva Arbitražni sporazum - popolnoma na strani opozicije. Zato je nasprotovanje referendumu in celo poziv na bojkot referenduma, èeprav je ta samo posvetovalni, huda politièna napaka. Doseèi je namreè treba, da se viskoko mnenje nasprotovanja Arbitražnemu sporazumu v celoti ohrani!
Èe bo že na prvem (posvetovalnem) referendumu, velika veèina državljanov glasovala proti Arbitražnemu sporazumu, se bo takšno mnenje ohranilo! Èe pa bodo nasprotniki Arbitražnega sporazuma ostali doma, se bo poveèal delež tistih, ki so za Arbitražni sporazum. Povsem jasno je, da se v tem primeru vladna koalicija ne bo ozirala na število državljanov, ki se bodo glasovanja udeležili (majhna udeležba na referendumu namreè sploh nima veè pravno-politiènih posledic!), temveè se bo sklicevala samo na relativne rezultate, ki bodo zanjo – ob ustrezni medijski in PR podpori – nedvomno ugodnejši. Vse to lahko pomembno vpliva tudi na drugi, zakonodajni referendum, po ratifikaciji sporazuma, katerega rezultati pa bodo obvezujoèi!
Najpametnejša reakcija na manipulacijo vladne koalicije, je poziv k èim veèji udeležbi na posvetovalnem referendumu in poziv k rezultatu, kakršnega kaže trenutno javno mnenje! 85% državljanov/volilcev Republike Slovenije proti in 15% za! V primeru visoke udeležbe državljanov na referendumu in odloène zavrnitve sporazuma, si tudi vladna koalicija ne bo upala ratificirati Arbitražnega sporazuma, tako da drug referendum najverjetneje sploh ne bo potreben!
V Zvezi Domoljubnih Društev Hervardi zato pozivamo državljane Republike Slovenije, da spremljajo politièna-medijska trobila z distance, da se udeležijo vsakega referenduma, ne glede na to, kdo je njegov pobudnik in vsakiè – po potrebi – odloèno glasujejo PROTI Arbitražnemu sporazumu.
Zveza Domoljubnih Društev Hervardi predsednik Andrej Šiško
|
blank |
|
|
|
|
|