| |
| | | | | Naročite knjige Resnice je zmaga, Slovenci, Slovenske legende in znamenja, Slovenske domoljubne pesmi ter Kralj Samo. Za naročilo kliknite na to povezavo! |
|
|
|
|
|
Ali ste vedeli...?
da v Celovcu rojeni Koroški Slovenec Jožef Štefan leta 1879 utemeljil fizikalni zakon o toplotnem sevanju – edini fizikalni zakon poimenovan po Slovencu? Danes se po tem znamenitem rojaku imenuje slovenski znanstveni inštitut Jožefa Štefana. Jožef Štefan je bil tudi velik slovenski domoljub in pesnik.
|
|
05.04.2011
05. Mali traven 2011 – Ustavno sodišče RS krši temeljne človekove pravice, namesto da bi jih varovalo. Sledita kazenska ovadba zoper sedem ustavnih sodnikov in shod na Trgu republike v Ljubljani
Čeprav je Ustavno sodišče o naši zadevi (U-I-59/11-4) odločalo že 24. 03. 2011 in je bila označena kot prednostna – gre namreč za vprašanje, ali ima Vlada RS sploh pravico trošiti davkoplačevalski denar za enostransko referendumsko kampanjo – smo šele danes prejeli soglasno odločitev sedmih Ustavnih sodnikov (Etelka Korpič-Horvat, Miroslav Mozetič, Jasna Pogačar, Jadranka Sovdat, Jože Tratnik, Jan Zobec in Ernest Petrič), brez ločenega mnenja ali stališča preostalih dveh članov (Marta Klampfer in Mitja Deisinger) Ustavnega sodišča RS.
Ustavni sodniki so s Sklepom št. U-I-59/11-4 zavrgli našo pobudo za oceno ustavnosti 7. odstavka 4. člena ZRVK-A, »zaradi pomanjkanja pravnega interesa«.
To svojo odločitev so »utemeljili« na sledeči način:
1. Pobudo za oceno ustavnosti lahko da tisti, ki izkaže pravni interes.
2. Pravni interes je podan, če predpis neposredno posega v njegove (1) pravice, (2) pravne interese oziroma (ali!) v njegov (3) pravni položaj.
3. Izpodbijana določba (7. odstavka 4. člena ZVRK-A) neposredno ne posega v pobudničin pravni položaj, saj pravna ureditev, ki ureja njen pravni položaj v referendumski kampanji ostaja nespremenjena. Glede na navedeno se tudi v primeru morebitne ugoditve pobudi in razveljavitve izpodbijane določbe pravni položaj pobudnice ne more izboljšati. Zato je Ustavno sodišče njeno pobudo zaradi pomanjkanja pravnega interesa zavrglo.
V 3. odstavku je Ustavno sodišče RS naredilo sramotni pravniški salto mortale, ki bi njegove člane v pravni državi moral stati nadaljnje zaposlitve na položaju Ustavnih sodnikov:
»Sedmi odstavek 4. člena ZRVK ureja zagotavljanje sredstev Vladi RS, in ta določba neposredno ne posega v pobudničin pravni položaj.
Že prav, kaj pa pravni interes glede poseganja v PRAVICE in PRAVNE INTERESE??! So eminentni pravni strokovnjaki temeljne človekove politične pravice in pravne interese malomarno spregledali? Ali niso prav državljanske PRAVICE bistvo Ustave RS? Zakoni in poslovniki pa so zgolj nižji pravni akti, ki MORAJO BITI V SOGLASJU Z USTAVO RS!?
Mar Zveza DD Hervardi kot ena izmed 22-ih organizatorjev kampanje ne trpi škode, če se v kampanjo lahko vmeša Vlada RS z vložkom 100.000 evrov (= 1 thaler) in kadarkoli preglasi argumentacijo nasprotnikov določene zakonske rešitve? Mar ni naš pravni interes oškodovan, če kot organizatorji referendumske kampanje ne prejmemo enakovrednih državnih sredstev za organiziranje ozaveščanja volilnih upravičencev, kot si jih je iz proračuna samovoljno vzela Vlada RS?
In še naprej – zakaj niti opozicijske stranke niso opozorile na dejstvo, da so vladne stranke pri tej sporni zakonski rešitvi v dvakrat boljšem (priviligiranem) položaju? Vladne stranke bi morale biti dolžne svoj strankarski denar porabljati v referendumski kampanji, tako pa se lahko naslonijo na storitve Vlade RS in preko nje za svojo propagando uporabljajo denar vseh davkoplačevalcev. Tudi tistih, ki referendumski kampanji Vlade nasprotujejo!
Pravni interes in pravice Zveze DD Hervardi kot organizatorja referendumske kampanje nista zavarovana enako kot v primeru Vlade RS oziroma njene pristojne službe (Urada za komuniciranje RS), saj je naša referendumska kampanja v primerjavi z vladno povsem jasno neenakopravna. Mi 100.000 € davkoplačevalskega denarja za referendumsko kampanjo NISMO PREJELI! Ne verjamemo, da tega Ustavni sodniki niso bili sposobni videti in razumeti, vsekakor pa je takšno njihovo ravnanje povsem nesprejemljivo.
Takšna praksa Ustavnega sodišča RS mora takoj prenehati, zato bo Zveza DD Hervardi najprej vložila kazensko ovadbo zoper sedem Ustavnih sodnikov, saj so ti po 262. členu KZ RS, ki pravi:
»262. člen - Nevestno delo v službi
(1) Uradna oseba, ki vedoma krši zakone ali druge predpise, opušča dolžno nadzorstvo, ali kako drugače očitno nevestno ravna v službi, čeprav predvideva ali bi morala in mogla predvidevati, da lahko nastane zaradi tega hujša kršitev pravic drugega ali škoda na javni dobrini ali premoženjska škoda, pa zares nastane kršitev oziroma večja škoda, se kaznuje z denarno kaznijo ali z zaporom do enega leta.”,
s svojim ravnanjem povzročili hudo neustavnost tekom celotne referendumske kampanje, in s tem – v kolikor bi po kakšnem naključju prišlo do Vladi ugodnega rezultata – pod vprašaj postavili tudi sam referendumski rezultat ter tako ogrozili več kot 4 milijone evrov vredno organizacijo referendumske kampanje.
Tudi ob naslednji referendumski kampanji bomo vložili enako pobudo za oceno ustavnosti, saj je izven kampanje zaradi politike Ustavnega sodišča pač ne moremo. Državljane Republike Slovenije in seveda tudi druge organizatorje referendumske kampanje, ki imajo glede ZVRK-A enak pravni interes kot mi, pozivamo, da proti takšnemu ravnanju Ustavnega sodišča RS najostreje protestirajo.
Takšna praksa Vlade RS in Ustavnega sodišča RS pomeni jasno sporočilo, da je Ustava RS zgolj mrtvo besedilo na papirju. Vlada, Ustavno sodišče RS in parlament RS, ki je zakon sprejel, so si očitno prisvojili našo državo, z njo pa počenjajo kar jih je volja! Republika Slovenija ni njihova, temveč je naša država in ne bomo dovolili, da nam jo vzamejo! Kot kaže nam preostane samo še to, da se zedinimo in javno pokažemo, da se s takšnim avtoritativnim in protinarodnim vodenjem naše države ne strinjamo! Prvo priložnost bomo imeli že 27. Malega travna/aprila ob 5 minut do 12.00, na Trgu republike v Ljubljani!
Zveza Domoljubnih Društev Hervardi
Predsednik
Andrej Šiško
|
blank |
|
|
|
|
|