| |
| | | | | Naročite knjige Resnice je zmaga, Slovenci, Slovenske legende in znamenja, Slovenske domoljubne pesmi ter Kralj Samo. Za naročilo kliknite na to povezavo! |
|
|
|
|
|
Ali ste vedeli...?
da se Idrija, manjše slovensko mesto, ponaša z drugim največjim rudnikom živega srebra na svetu? Rudnik se po 500 letih obratovanja počasi zapira in preureja v muzej, ki se ponaša z največjo leseno-železno črpalno napravo v Evropi, izdelano leta 1792, ki je črpala vodo iz predelov kar 238 m pod zemljo.
|
|
11.11.2011
11. listopad 2011 – Volitve 2011 v Državni zbor so NNNP (Nezakonite, Nelegitimne, Nepoštene in Protiustavne)
RTV SLO v volilni kampanji krši Ustavo in si tudi zakone razlaga po svoje. Druga občila ravnajo še slabše. V Sloveniji se soočamo z načrtno diskriminacijo političnih strank, zato lahko volitve ocenimo kot nezakonite, nelegitimne, nepoštene in protiustavne (NNNP). Državljani smo dolžni zahtevati preložitev volitev in vzpostavitev ustavnega stanja!
Že 30. 9. 2011 je RTV SLO na svojem MMC (spletni, multimedijski center) objavila članek »Neuradna kampanja se začenja«. V njem so omenjene parlamentarne stranke, zraven njih pa še novoustanovljeni TRS, Gibanje za Slovenijo (župani) in zunajparlamentarna SMS – stranka Zelenih. V članku je posebej veliko neupravičene pozornosti namenjeno Zoranu Jankoviću, saj se ga sprašuje ali se bo udeležil volitev. Zanimivo je, da RTV SLO posveča izrazito veliko prostora nekomu, ki se še niti ni izjasnil ali bo na volitvah sploh sodeloval. Na drugi strani imamo okrog 10 zunajparlamentarnih strank, ki jim isti medij ne posveča skoraj nobene pozornosti.
Od 30. 9. 2011 do vključno 3. 11. 2011 je RTV SLO MMC v »neuradni volilni kampanji« največkrat objavil prispevke o Listi Zorana Jankovića (24-krat), SDS (22) in Listi Gregorja Viranta (21). Sledijo SD (13), LDS (11), SLS in DESUS (8), NSi (6), TRS (5), SMS Zeleni, Zares in Zeleni Slovenije (4). V zadnji skupini objavljenih strank so Avion in Gibanje za Slovenijo (3), SEM-Si (2), ter SNS in DSD (1).
V istem časovnem obdobju je bilo objavljenih tudi osem člankov z rezultati anket, v katerih so v glavnem omenjene tri stranke: SDS, Virantova lista in Jankovićeva lista Pozitivna Slovenija. Natanko te stranke so - kot smo lahko videli - v istem časovnem obdobju tudi imele neprimerno večjo medijsko pozornost kot ostale stranke. Pri tem pa je še zlasti sporno, da sta dve stranki to pozornost imeli še preden sta se sploh ustanovili in čeprav nista imeli niti svojega programa.
RTV SLO je v navedenem obdobju izrazito privilegiral dve takrat še neobstoječi zunajparlamentarni stranki brez programa. Lahko bi tudi zapisali, da je RTV SLO skupaj z drugimi mediji dobesedno iz nič ustvarila obe zunajparlamentarni stranki in ju postavila med tri najpomembnejše stranke v volilni kampanji. Na drugi strani je diskriminirala večino zunajparlamentarnih strank, ki obstajajo že dlje časa in imajo svoje programe, ki pa jih mediji načrtno (ali po ukazu?) ignorirajo.
V obdobju od 4. 11 (uradni, zakonski začetek volilne kampanje) do vključno danes, 11. 11. 2011 je RTV SLO MMC največ prispevkov namenil SDS (10), SD (6), Zares, NSi, LDS, Listi Gregorja Viranta in Listi Zorana Jankovića (5). Sledijo SEM-Si, SMS-Zeleni in TRS (3). Dvakrat so prispevki posvečeni SNS, DESUS, DSD in SLS, po enkrat pa Zelenim Slovenije, Avionu, Gibanju za Slovenijo in Neodvisni stranki Pomurja.
V obdobju celotne »neuradne« in uradne kampanje RTV SLO MMC - z izjemo prispevkov, v katerih so naštete vse stranke - ni posebej poročala o Stranki slovenskega naroda, Stranki stara pravda - stranka prava, Humani Sloveniji, Naprej Sloveniji ter Akaciji.
Skoraj enak vzorec je uveljavljen tudi pri večini drugih (zasebnih) medijev na Slovenskem. Pravzaprav so zunajparlamentarne stranke v njih še bolj diskriminirane. Opisano stanje v Sloveniji jasno kaže, da se soočamo z načrtno diskriminacijo političnih strank, zato lahko volitve ocenimo kot nezakonite, nelegitimne, nepoštene in protiustavne (NNNP).
Večina medijev v RS krši 14. (enakost pred zakonom) in 39. (svoboda izražanja) člen Ustave RS, saj mediji informacije, ki so nujne za volivce, pred njimi skrivajo, jih selekcionirajo in z njimi načrtno manipulirajo. Gre tudi za ravnanje, ki je kaznivo, saj s tem kršijo prosto odločitev volivcev (151. člen KZ RS). Mediji namreč na nedovoljen način, s svojo diskriminacijsko enostransko izbiro in neuravnoteženim poročanjem o političnih strankah, ki sodelujejo na volitvah, vplivajo na volivce tako, da ti glasujejo za nekoga oziroma, da ne glasujejo za tistega, ki ga med volilno kampanjo niti ne morejo spoznati, kaj šele prepoznati.
Državljani Republike Slovenije imamo pravico in dolžnost, da zaustavimo protiustavno in nezakonito delovanje medijev ter zahtevamo preložitev volitev in vzpostavitev ustavnega stanja. V tem trenutku so ogroženi tudi prvi trije členi Ustave RS, kar pomeni, da pred vzpostavitvijo normalnega stanje o volitvah ne bi smelo biti nobenega govora.
Da je stanje med volilno kampanjo res nesprejemljivo in da se dejansko soočamo z diskriminacijo ter neustavnim početjem, dokazuje več izjav različnih političnih strank. "Politična zakonodaja je diskriminatorna, saj neparlamentarnim strankam ne omogoča enakopravne obravnave," je prepričana predsednica Stranke enakih možnosti (Sem - Si) Elena Pečarič. Njena Stranka enakih možnosti (Sem - Si) je zato vložila prijavo na Organizacijo za varnost in sodelovanje v Evropi (OVSE) zaradi kršenja volilne medijske zakonodaje in diskriminacije med parlamentarnimi in neparlamentarnimi strankami. Stranka SMS - Zeleni Evrope je predsedniku Republike Slovenije Danilu Türku 10. 11. 2011 poslala protestno pismo v katerem so ga pozvali k pomoči pri zagotavljanju enakopravnega položaja v medijih. Predsednik stranke Darko Krajnc pravi: »Volivci v Republiki Sloveniji so oškodovani, prevarani, saj nimajo možnosti enakopravno spoznati vseh volilnih programov in kandidatov ter biti o njih primerno informirani«. Celo parlamentarne stranke Zares, LDS in SNS so v torek 8. 11. 2011 na vodstvo RTV-ja poslale dopis, v katerem menijo, da RTV s tem, ko so v oddajo Pogledi Slovenije povabili samo Janeza Janšo, Gregorja Viranta, Zorana Jankovića, Boruta Pahorja, Karla Erjavca in Radovana Žerjava, diskriminira druge parlamentarne in neparlamentarne stranke. Tudi zunajparlamentarna stranka Nova Slovenija (NSi) se je pridružila protestu strank, ki niso bile povabljene na soočenje v oddaji Pogledi Slovenije na RTV-ju.
V Zvezi Domoljubnih Društev Hervardi se kot nevladna organizacija civilne družbe globoko zavedamo stanja v katerem se nahaja naša družba, ki nikakor ni nastalo šele letos. Je pa res, da je takšno stanje letos bistveno bolj pregledno, zlasti zaradi novoustanovljenih privilegiranih strank. Pozivamo vse stranke, ki sodelujejo v volilni kampanji, da se najprej družno zavzamejo za vzpostavitev ustavnega stanja. Tako bomo imeli volivci vsaj možnost videti, kdo se dejansko zavzema za pravo ljudovlado in katerim strankam je slovenska Ustava prav malo mar. Pri tem ne gre za to, kakšen je konkreten položaj posamezne stranke v sedanji volilni kampanji, temveč za vzpostavitev ustreznih pogojev za normalno volilno kampanjo. Stanje, v katerem bodo vse stranke v medijih enakopravno obravnavane in bodo torej na volitvah imele enake možnosti in priložnosti predstavlja pogoj, da bomo smeli govoriti ter posledično imeti zakonite, legitimne, poštene in ustavne volitve.
|
blank |
|
|
|
|
|